Поради батькам під час карантину


Для багатьох батьків, крім COVID-19, постала нова "загроза". Це спілкування із власним чадом, організація їхнього дозвілля в 4 стінах та вміння грамотно розкласти свої емоції на полички. Багато наших мам і тат здивовано помічають, що їхні діти виросли й стати "незнайомими". Стають більш помітними для батьків риси характеру , емоції, уподобання, інтереси дитини, які могли бути поза увагою, враховуючи щоденну зайнятість батьків і завантаженість дитини школою, гуртками, домашніми завданнями, спілкуванням з друзями.

Чого не варто робити батькам:


- різко починати виховувати або "перевиховувати" своїх дітей. Адже це лише забере багато сил, здоров'я і часу та зіпсує відносини у родині в умовах ізоляції;

- примушувати дітей "використовувати час з користю, а не байдикувати", тобто робити те, що здається вам за потрібне. Варто пам'ятати, що завдяки бездіяльності великі ідеї, поховані в несвідомому, отримують шанс проникнути у свідомість;

- в жодному разі не варто зводити нанівець малечі. "Заспокійливі" висловлювання на кшталт "Знайшов, про що переживати", "Тебе це взагалі не стосується, йди, пограйся" замінити на "Я розумію, що ти боїшся", "Я бачу, що тобі сумно, я тебе розумію";

- не варто обговорювати в присутності дітей невтішні сценарії, деталізуючи подробиці;

- не слід переглядати безкінечно фільми про віруси, хвороби, апокаліпсис, які лише підійматимуть рівень тривоги та страху. Краще подивіться комедію чи мультфільми з дітьми. А " під фільм" приготувати домашні сухарики або какао з печивом.

"Золоті правила" для батьків :

  • слід пам'ятати, що ізоляція - це стрес, як для дорослих, так і для малечі;
  • пояснити, що боятись - це нормально. Страх - емоція, яка дозволяє уберерегти людину від життєнебезпечних вчинків. Емоція страху - у парі з інтересом: надавши дитині інформацію про коронавірус, відповідно до її віку, ви зменшите її страх!
  • щоб подолати негативні емоції, можна зробити мішечок для крику, або ж влаштувати битву подушками;
  • підліткам варто допомогти розібратися в інформації, з якою вони стикаються, навчити визначати факти та фейки;
  • розділити права та обов'язки кожного члена сім'ї на час карантину, незалежно від віку;
  • по можливості організувати звичне для дитини й для себе спілкування, розваги та гуртки в онлайн режимі;
  • сімейна ранкова зарядка допоможе зняти стрес і зменшити паніку;
  • дотримуватись інформаційної дієти - достатньо раз в день подивитися новини для того, щоб бути в курсі дійсно важливих подій.

Батькам у взаємостосунках між собою потрібно бути більш толерантними одне до одного, намагатися все обговорювати. Якщо партнер вже не витримує напруження, - потрібно дати можливість побути на самоті. Але це має бути взаємно, час для себе потрібно давати обом партнерам. В ситуації конфліктів між собою, батькам слід уникати ігнорування, приниження особистості партнера, егоцентризму і використовувати активне слухання, підкреслення значущості партнера.

Будьте здоровими! Дотримуйтесь гігієни рук та розуму.

Кiлькiсть переглядiв: 447

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.